Je libo úzkost, nespokojenost, mindráky a depresi? Se sexem to nemá nic společného:) Musturbace je od anglického slova MUST, muset. Jde o to, že si příliš často říkáme „musím“, případně „měl/a bych“ a jejich záporné varianty:

„Musím být nejlepší.“
„Nesmím zklamat svůj tým.“
„Lidé si o mě nesmí myslet nic špatného.“
„Měla bych začít běhat.“
„Neměl bys být tak hloupý.“

Přizpůsobte si ty hlášky vlastní situaci a nad každou z nich okamžitě pocítíte ÚZKOST. Proč? Protože jsou to absolutní, nesmyslné nebo nereálné požadavky. Člověk jim není schopný dostát. A ani není o co stát. Proč by si o mně někdo nemohl myslet něco špatného? Nikdo se nezalíbí všem. Jakým právem hodnotím druhého, že je hloupý (a požaduji po něm, aby nebyl)? Běhat? Proč?

Pokud už používat slovo „musím“ (které je důležité), dejte si k němu jasnou podmínku: Pokud chci vyhrát cenu pro zaměstnance roku, musím být nejlepší v prodejích. Pokud chci zlepšit stav své tělesné schránky, začnu běhat.

Z některých absolutních požadavků udělejte preference: Budu rád/a, když lidi v týmu nezklamu, udělám pro to, co bude v mých silách, ale když to nevyjde, nezblázním se.

Dokud se věřilo, že masturbace je škodlivá, hrozilo se za ní peklem. Ovšem musturbace, to je skutečná cesta do pekel, vede k úzkosti a nespokojenosti a člověk si tak zažívá malé peklíčko ještě tady na Zemi.

Bavte se a sdílejte: