Ničíte si život musturbací?

Je libo úzkost, nespokojenost, mindráky a depresi? Se sexem to nemá nic společného:) Musturbace je od anglického slova MUST, muset. Jde o to, že si příliš často říkáme „musím“, případně „měl/a bych“ a jejich záporné varianty:

„Musím být nejlepší.“
„Nesmím zklamat svůj tým.“
„Lidé si o mě nesmí myslet nic špatného.“
„Měla bych začít běhat.“
„Neměl bys být tak hloupý.“

Přizpůsobte si ty hlášky vlastní situaci a nad každou z nich okamžitě pocítíte ÚZKOST. Proč? Protože jsou to absolutní, nesmyslné nebo nereálné požadavky. Člověk jim není schopný dostát. A ani není o co stát. Proč by si o mně někdo nemohl myslet něco špatného? Nikdo se nezalíbí všem. Jakým právem hodnotím druhého, že je hloupý (a požaduji po něm, aby nebyl)? Běhat? Proč?

Pokud už používat slovo „musím“ (které je důležité), dejte si k němu jasnou podmínku: Pokud chci vyhrát cenu pro zaměstnance roku, musím být nejlepší v prodejích. Pokud chci zlepšit stav své tělesné schránky, začnu běhat.

Z některých absolutních požadavků udělejte preference: Budu rád/a, když lidi v týmu nezklamu, udělám pro to, co bude v mých silách, ale když to nevyjde, nezblázním se.

Dokud se věřilo, že masturbace je škodlivá, hrozilo se za ní peklem. Ovšem musturbace, to je skutečná cesta do pekel, vede k úzkosti a nespokojenosti a člověk si tak zažívá malé peklíčko ještě tady na Zemi.

6 thoughts on “Ničíte si život musturbací?

 1. hmm, povrchni psychologicke moralizovani (Dokud se věřilo, že masturbace je škodlivá, hrozilo se za ní peklem atd.)
  Ale je rada situaci, kde je „must“ zcela na miste:
  Rozvadejici se rodice musi si dat bacha, aby netrhali dite na kusy.
  Pedofil se musi velice drzet, aby nezprznil male deti.
  Clovek trpici impulzivnimi kradezemi musi chodit a ty veci vracet,
  atd. atd.
  Takze je dobre se si rici, ze je mnoho situaci, kde clovek je objektivne skudcem a mel by se svym zavadovym chovanim prestat.

 2. čeština si umí hrát se slovy i písmenky, ale to každý jazyk
  rozdíl mezi mAsturbací a mUsturbací je nejen v A a U, ale ve významu víc než patrný
  orgasmus z musturbace snad zažívá jen workoholik – otázka je, jestli workoholik ví, co je musturbace

 3. No nevím, mám stejný názor jako Michal. S nadpisem článek nekoresponduje. Jo a četla jsem ho. První Michalova věta v uvozovkách, není o tom, že člověk musí. A vůbec ne v tomto případě. Takže ne, že to nečetl. Chyba bude jinde. T

 4. tak to nechápu…..“musturbace, to je skutečná cesta do pekel, vede k úzkosti a nespokojenosti..“ Nemá se za to, že při orgasmu se do těla uvolňují hormony štěstí? Dostáváme se do klidu, jediný, co pracuje naplno je srdce a plíce (nejen), který musí dohnat vše, čemu jsme v tom spěchu „utekli“ 😉
  Kdyby daný výrok byl pravdivý, nikdo by s nikým nesouložil, děti bychom tvořili pouze z existenčního hlediska, neboť bychom nechtěli být po našem několika minutovém až několika hodinovém maratonu v troskách, depresích, úzostech, trpět pocity skepse, desiluze, zklamání…

  1. Asi jste ten článek nečetl:) Je trochu o něčem jiném.
   stačí úvod: Musturbace je od anglického slova MUST, muset. Jde o to, že si příliš
   často říkáme „musím“, případně „měl/a bych“ a jejich záporné varianty:

   1. Tato diskuse je roztomiloučká. Připomíná mi to diskusi pod docela dobrým článkem na téma „Co si muž určitě nemyslí, když….“. Diskuse byla výhradně o tom, „co si ti chlapi myslí“, „no tohle já tedy nemyslím“, apod.
    No jo, krása holt zase pomine, ale chudí duchem tu budou stále…….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *