INTERAKTIVNÍ SEMINÁŘE A PŘEDNÁŠKY Z PSYCHOLOGIE

Aktuální online kurzy:

Listopad/prosinec 2023, přihlašování otevřeno:

Leden – březen 2024, přihlašování otevřeno:

 

Máte lázně, knihovnu nebo kulturní centrum a hledáte pro své návštěvníky či klienty zajímavé a smysluplné akce?

Tak to by se naše cesty mohly protnout. Vzděláváním v psychologii žiju, za sebou mám stovky akcí, naživo i online, a před sebou třeba právě jednu u Vás.

Záleží mi na tom, aby si účastníci odnesli pochopení, aby je téma zaujalo, pobavili se a něco v jejich životě se změnilo k lepšímu. Vítám komunikaci s publikem a otázky, přednáším spíše neformálně a se spoustou příkladů. Všechna praktická témata mám podložena zkušenostmi z práce s klienty ze své psychologicko-poradenské praxe.

Kompletní nabídku seminářů s podrobnostmi najdete níže; přesný obsah a délku trvání přizpůsobíme potřebám vašich klientů.

✉️ Napište mi a probereme, jak můžeme společně Vašim klientům připravit obohacující zážitek

PhDr. Michaela Peterková – psychologie@seznam.cz

🎓SLAVNÉ PSYCHOLOGICKÉ EXPERIMENTY

Kontroverzní, přelomové a překvapivé studie lidské duše

Vydejme se společně do tajemné říše lidské mysli a do psychologických laboratoří – v tomto semináři se ponoříme do detailů nejzajímavějších psychologických experimentů.

Připravte se na dobrodružnou cestu časem, při níž ikonické experimenty ožijí v podnětných detailech. Staňte se svědky legendárního Milgramova experimentu, při němž byly testovány hranice poslušnosti a autority a který odhalil, kam až jsou běžní lidé schopni zajít. Pociťte napětí Stanfordského vězeňského experimentu, v němž se stírá … Číst dále

🎓CHYBY LIDSKÉHO MYŠLENÍ

Úsměvné i osudné omyly, kterých se dopouští náš mozek

Pojďte na interaktivní seminář, kde se na mnoha příkladech přesvědčíme, jak snadno se necháme vlákat do pasti a jaké jednoduché chyby i coby inteligentní lidé děláme.

Lidský mozek a jeho schopnosti jsou neuvěřitelné a fascinující, což ovšem platí i o jeho nedokonalostech. Někdy sebevědomě vyhrkneme odpověď tam, kde bychom měli pořádně přemýšlet, jindy si zbytečně lámeme hlavu nad otázkami, jejichž řešení máme … Číst dále

🎓ROZUM VERSUS EMOCE – CO NÁS ŘÍDÍ?

Jak fungují dvě základní a zásadní síly lidské mysli

Proč jsme nerozhodní, odkládáme povinnosti, máme zbytečný strach a slabou vůli nebo jednáme unáhleně? Proč děláme věci, které nechceme dělat, a naopak neděláme to, co bychom chtěli?

V člověku se často perou různé tendence. Jedna třeba rozumně říká něco jako teď pracuj, teď odpočívej, neboj se, dodělej konečně tohle, přestaň kouřit, choď míň na facebook, nekupuj hlouposti, nejez zmrzlinu po devátý večer, objednej se na prohlídku, … ale pak se dostane ke slovu, tedy spíše k činu jakási jiná část mysli a výsledkem je … Číst dále

🎓PRAKTICKÉ ZÁKLADY RELAXACE A MEDITACE

Jak se umět uklidnit, lépe soustředit a více žít

Přijměte pozvání do oázy klidu, sebepoznání a harmonické existence. Všichni v sobě máme možnosti, jak zvládat stres a těžké situace, jak vnímat signály ze svého těla a jak léčit rány, které utrpíme na cestě životem – tyto možnosti čekají, až je objevíme a začneme jejich úžasné výhody využívat.

Naučíme se příjemné, jednoduché a přitom fantasticky účinné techniky dechu a soustředění. Objevíme umění plné mysli neboli všímavosti, kde přítomný okamžik zcela naplní naši mysl a nabídne nám odpočinek od požadavků rychlého světa. Relaxace a meditace jsou staletími prověřené a příjemné cesty ke … Číst dále

🎓JAK (NE)MYSLÍME

Cesta spletitým lidským myšlením, jeho úžasnými možnostmi i mnohými chybami

Pojďme se vydat do labyrintu rozhodování, řešení problémů, zpracování informací, intuice i logiky. Prozkoumáme různé typy myšlení a odhalíme předsudky a skryté sklony, které ovlivňují naše úsudky a vedou nás ke zkratkám a mnoha zábavným i osudným omylům.

Prozkoumáme fascinující souhru vědomého a nevědomého myšlení a odhalíme tajemství toho, jak naše mysl konstruuje realitu. Tento seminář rozhodně není pouhá přednáška … Číst dále

🎓PŘEKVAPIVÝ SVĚT LIDSKÝCH EMOCÍ

Prozkoumejte skryté síly, které utvářejí náš život

Tohle bude opravdový emoční zážitek: Vydáme se do záhadného přediva lidských emocí, které dodávají příchuť všemu, co v životě prožíváme. Někdy nás rozveselí, vyzvednou do oblak nebo utěší, jindy nás podráždí, zatlačí dolů nebo paralyzují. Když je jich moc nebo málo, platí básnička „Emoce, emoce, jsou z toho nemoce.“ Dost často se cítíme jako jejich oběť; chceme je změnit a nejde to, chceme je ovládnout a stejně se derou ven.

Emoce prožíváme, ale nevíme o nich všechno. Možná vás překvapí, že … Číst dále

::::::::::::::::

🎓SLAVNÉ PSYCHOLOGICKÉ EXPERIMENTY

🎓CHYBY LIDSKÉHO MYŠLENÍ

🎓ROZUM VERSUS EMOCE – CO NÁS ŘÍDÍ?

🎓PRAKTICKÉ ZÁKLADY RELAXACE A MEDITACE

🎓JAK (NE)MYSLÍME

🎓PŘEKVAPIVÝ SVĚT LIDSKÝCH EMOCÍ