PŘEKVAPIVÝ SVĚT LIDSKÝCH EMOCÍ

Semináře pro knihovny, lázně, kulturní centra a jiná krásná místa, kde se scházejí zvídaví lidé
Připravte svým klientům a návštěvníkům tento zážitek:

Prozkoumejte skryté síly, které utvářejí náš život

Tohle bude opravdový emoční zážitek: Vydáme se do záhadného přediva lidských emocí, které dodávají příchuť všemu, co v životě prožíváme. Někdy nás rozveselí, vyzvednou do oblak nebo utěší, jindy nás podráždí, zatlačí dolů nebo paralyzují. Když je jich moc nebo málo, platí básnička „Emoce, emoce, jsou z toho nemoce.“ Dost často se cítíme jako jejich oběť; chceme je změnit a nejde to, chceme je ovládnout a stejně se derou ven.

Emoce prožíváme, ale nevíme o nich všechno. Možná vás překvapí, že vlastně neexistují žádné „negativní“ emoce. Nebo že máme něco jako emoční paměť, která je nezávislá na standardní paměti. A že emoce jsou velmi nakažlivé.

Tento seminář zpochybní vaše přesvědčení, podnítí vaši zvědavost a změní vaše chápání toho, co znamená být člověkem. Projdeme se světem emocí od temných hlubin smutku přes extatické štěstí po klidné objetí spokojenosti a odhalíme jejich tajemství a hluboký vliv, který mají na lidský život. K čemu je dobrý strach, smutek a vztek a jak je udržet v přijatelných mezích? Kde natěžit příjemné pocity?

Probereme také poruchy emocí, které patří k vůbec nejčastějším psychiatrickým diagnózám.

⏳Délka semináře: Svižný přehled světa emocí trvá zhruba 90 minut. Pokud máte více času, lze témata rozdělit do pěti samostatných seminářů: Hněv, Strach, Smutek, Radost a pozitivní emoce, Emoční inteligence.

✉️ Už Vás napadá vhodný termín? – Napište mi na psychologie@seznam.cz

PhDr. Michaela Peterková
psycholožka a lektorka semináře