Psychotesty pro personalisty a firmy

Otestujte si uchazeče o práci a své zaměstnance! Pomocí online testu zjistíte jeho vlastnosti a mentální výkonnost. Výsledky psychologických testů vám poslouží jako cenné vodítko ve všech fázích výběrového řízení: na začátku jako hrubé síto nebo na konci k získání více podkladů pro osobní pohovor.

Možností, jak testovat uchazeče o zaměstnání či zaměstnance, je několik:

1) Neveřejné testy www.profi.psychonet.cz

Na tomto portálu můžete otestovat osobnost i výkonnost uchazečů. Máte zde vlastní profil, historii uskutečněných testů a přímo z profilu se jednoduše objednává. Ceny za testování jsou nízké. Podstatnou vlastností těchto testů je, že testovaná osoba musí být přítomná u vás – vy dotyčného posadíte před počítač a on vyplní požadované testy. Výsledky se nedozví, pokud mu je nebudete chtít sdělit.

2) Veřejné testy www.psychotesty.psyx.cz

Tuto formu využívají firmy, které chtějí ušetřit peníze a čas – uchazeče nechají otestovat na veřejném portálu vybranými testy. Testování probíhá na dálku. V tom je výhoda, že uchazeč nemusí přijít k vám a vy se mu nemusíte věnovat. Nevýhodou je, že vyplňování testu může být v tomto případě kolektivní práce, což vede k možnému zkreslení výsledku osobnostních testů a zlepšení výsledku výkonových testů. Určitou pojistkou je tzv. lži-škála, která u některých osobnostních testů odhaluje snahu o vylepšení dojmu z vlastní osoby. Výsledek testu se pošle na vyplněný e-mail a člověku, který test vyplňoval, se objeví na obrazovce.
Nejčastěji se využívají testy EQ TEST (test emoční inteligence vhodný pro pozice, kde se předpokládá kontakt s lidmi), ICAP (test základních vlastností osobnosti) a COGIT (test mentální výkonnosti – pozornost, rychlost, přesnost, inteligence).

3) Vaše verze veřejných testů www.psychotesty.psyx.cz

Můžeme vám vytvořit kopii jakéhokoli již existujícího veřejného testu. V této kopii je předdefinována e-mailová adresa, na kterou pak automaticky odcházejí výsledky testů. Testované osobě se výsledky nezobrazí. Testování probíhá na dálku, se všemi výhodami (hlavně úspora času, když nemusíte člověka zvát k sobě, aby testy vyplnil) i nevýhodami (nemůžete vyloučit spolupráci dotyčného s někým jiným). Určitou pojistkou je jednak u některých testů lži-škála a pak také měření času – dozvíte se, kolik času uplynulo od doby, když člověk test zahájil, do doby, než se odeslal výsledek. Nadstandardně dlouhá doba může být pak jedním z témat u osobního pohovoru.

4) Vytvoříme vám test podle vašich představ

Na základě vašich potřeb vám vytvoříme jakýkoli test, který budete moci užívat na dálku nebo s přítomností uchazeče u vás. Umíme vytvořit osobnostní i výkonový test. Testy mohou běžet na našem nebo vašem serveru a mohou odesílat data do vaší databáze.

Vývoji psychologických testů se věnujeme mnoho let a máme hodně spokojených zákazníků. Jsou mezi nimi malá občanská sdružení, která potřebují vybírat vedoucí zájmových kroužků, lektoři provádějící školení v soft-skills i firmy od tiskáren přes velkoobchody po stavební společnosti.

Kontaktuje nás na testy@psyx.cz (Michaela Peterková) – najdeme řešení i pro vás.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *