Test zralosti osobnosti

testJednoduchý test, který poskytuje zajímavé výsledky. Volíte ze dvou skupin tvrzení to, se kterým nejvíce souhlasíte. Ve vyhodnocení se dozvíte úroveň zralosti své osobnosti. Lze dosáhnout úrovně batolete, předškolního věku, mladšího školního věku, puberty, adolescence, dospělosti a zralé dospělosti.

Jít k testu

PhDr. Michaela Peterková
www.psyx.cz

 

18 thoughts on “Test zralosti osobnosti

 1. Dobrý den,
  Se chci zeptat, že když jsem moc nevěděl co zaškrtnout ani po delší době rozmýšlení, tak to co znamená?

  1. Dobrý den, mohlo by to znamenat, že jste pečlivý, že dlouho přemýšlíte, než se rozhodnete, že jste byl třeba unavený nebo nesoustředěný, nebo – kam asi směřoval Váš dotaz – že si nejste jistý svým nitrem. Ale to se fakt takhle nedá posoudit. On je tenhle testík dost zapeklitý, člověk to spíš posuzuje pocitem než racionální úvahou a jak se zamotá do přemýšlení, neví pak, co ho vlastně vystihuje:)
   Díky za zájem a zdravím! MP

 2. To je test z roku 1999 z Mladé fronty? Jako vážně… Navíc dvě otázky jsou vážně málo a argument typu: „Ten co to sestavil, tak se vyzná.“ je velmi vágní.

  1. Dobrý den, autorem je psycholog doc. Karel Balcar, MFD, tehdy ještě nekoncernová, je jedno z míst, kde to přetiskli (a kde jsem to evidentně objevila i já).
   Proč by měly být dvě otázky automaticky málo? Když jsou to dobré otázky, můžou vydat za padesát jiných.
   Mně osobně přijde tenhle „test“ potenciálně zajímavý v tom, že přináší podněty k zamyšlení nad sebou. A kupodivu, když občas mluvím s někým, kdo si testík udělal, vypadá to, že jeho výsledky často sedí.
   Ale žádné dogma a pokud chcete pořádný test se stovkou otázek, takových je v psychodg. většina, tak do nich:)
   Zdravím! Michaela Peterková, psyx.cz

   1. Rozumím z čeho vycházíte… 2 otázky mohou teoreticky stačit, jenže ne každý je pochopí tak jak jsou zamýšleny a celé se to zdá hrozně subjektivní a stereotypní… Ta formulace je dost nešťastná, protože pár možností jde pochopit vícero způsoby. Jsem si jistá, že tu je krabice lidí, která byla na jedné vlně s doktorem Balcarem… avšak na světě je celé skladiště krabic.

    1. Souhlasím, že lidi jsou různí a nic se nehodí pro všechny. Krom toho všechny psychologické testy jsou velmi hrubý nástroj, který hází lidi do velmi omezeného množství kategorií a ani zdaleka nepostihují celou složitost lidské povahy. Tenhle testík slouží k zamyšlení. Čím víc se člověku zdá, že výsledek nesedí, tím spíš by se mohl zamyslet:) MP

  2. Vyšlo mi „předškolní věk“ a „mladší školní věk“ a to je mi 62 :-). Takže příznivé je to v tom – být stále mlád :-D. Mimochodem manžel si test udělal také a vyšlo mu to samé, jako mně :-). Tak nevím – buďto blbneme, nebo mládneme :-). Hezký den přeji všem.

  1. Na první pohled to tak může vypadat, ale autor těch otázek není žádný začátečník a než tenhle „screening“ vypustil do světa, zkoumal, jestli funguje. je potřeba brát to orientačně, ale výsledky nebývají úplně mimo. MP

 3. vyšlo mi zralá, vyrovnaná dospělost, a druhotný dojem dospělost.. jenže já se jako dospělá necítím, navíc.. ještě jsem neměla ani pubertu… 😀

  1. Mě zas vyšlo předškolní věk nebo batole. A bude mi 20 a mám dítě 😂. Moc to nevychází.

   1. Takhle to klidně dopadnout může:) Jde o hodnoty, které člověk uznává, a o věk, v kterém bývají obvykle klíčové. MP

 4. takze moja infantilnost, na ktoru som trosku pysna, konecne vysla na povrch – 1. puberta a 4. predskolsky vek :D, a to uz mam takmer 50….

 5. já při první odpovědi že jsem to čemu věřím vycházel z názoru že realita je tvořena myšlenkami a pocity , tudíž i já jako spolutvůrce této reality tvořím sám sebe – o tom jsem v 8-9 letech moc nekoumal ale budiž 🙂

  1. Myslím, že zatím můžete klidně nechat pracovat čas. Tohle běžně vychází lidem i mnohem starším:)

   1. Mě by zajímalo, na jakých znalostech je tenhle test postavený… díky čemu funguje? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *