SLAVNÉ PSYCHOLOGICKÉ EXPERIMENTY

Semináře pro knihovny, lázně, kulturní centra a jiná krásná místa, kde se scházejí zvídaví lidé
Připravte svým klientům a návštěvníkům tento zážitek:

Kontroverzní, přelomové a překvapivé studie lidské duše

Vydejme se společně do tajemné říše lidské mysli a do psychologických laboratoří – v tomto semináři se ponoříme do detailů nejzajímavějších psychologických experimentů.

Připravte se na dobrodružnou cestu časem, při níž ikonické experimenty ožijí v podnětných detailech. Staňte se svědky legendárního Milgramova experimentu, při němž byly testovány hranice poslušnosti a autority a který odhalil, kam až jsou běžní lidé schopni zajít. Pociťte napětí Stanfordského vězeňského experimentu, v němž se stírá tenká hranice mezi hraním rolí a realitou. A co naše přizpůsobivost ostatním, i když nemají pravdu? Kdo v Aschově jedinečném experimentu odolá vábení konformity a kdo se podvolí?

Rozebereme překvapivé i znepokojivé výsledky těchto studií i studie samotné – některé byly tak drsné, že v dnešní době by je etické komise už vůbec nedovolily zopakovat.

⏳Délka: 90 minut nebo dle dohody

Můžeme se dohodnout i na prezentaci jiných zajímavých a inspirativních experimentů: Jak se člověk může dostat do pocitu naprosté bezmoci; za jakých okolností ignorujeme, že někdo potřebuje pomoc; kdy se ve skupině chováme jako černí pasažéři a necháme za sebe pracovat ostatní; jak bojujeme za svá přesvědčení, i když jsou jasně mylná, jak se podle pohledu do očí pozná, kdo chce být dominantní a další a další.

✉️ Konkrétní obsah společně doladíme – napište mi na psychologie@seznam.cz

PhDr. Michaela Peterková
psycholožka a lektorka semináře