ROZUM VERSUS EMOCE – CO NÁS ŘÍDÍ?

Semináře pro knihovny, lázně, kulturní centra a jiná krásná místa, kde se scházejí zvídaví lidé
Připravte svým klientům a návštěvníkům tento zážitek:

Jak fungují dvě základní a zásadní síly lidské mysli

Proč jsme nerozhodní, odkládáme povinnosti, máme zbytečný strach a slabou vůli nebo jednáme unáhleně? Proč děláme věci, které nechceme dělat, a naopak neděláme to, co bychom chtěli?

V člověku se často perou různé tendence. Jedna třeba rozumně říká něco jako teď pracuj, teď odpočívej, neboj se, dodělej konečně tohle, přestaň kouřit, choď míň na facebook, nekupuj hlouposti, nejez zmrzlinu po devátý večer, objednej se na prohlídku, … ale pak se dostane ke slovu, tedy spíše k činu jakási jiná část mysli a výsledkem je stále nedodělaná práce, palec ubroušený od displeje, zbytečná hádka, vyjedený mrazák atd. a slib „Tak zítra už ale opravdu…!“

Rozhodování, sebeovládání, motivace, prokrastinace, zlozvyky – na potížích v těchto oblastech má výrazný podíl fakt, že nikdo z nás není jednotná bytost. V každém z nás existuje více sklonů, jedna naše část něco chce, druhá z toho má obavy, jedna myslí na budoucnost, druhá žije přítomným okamžikem. Když si mezi sebou nerozumějí, je výsledek i naše nespokojenost z toho, že něco chceme, ale neděláme to, nebo něco nechceme, ale děláme to.

Naštěstí je možné to změnit a naučit ty různé sklony v naší psychice spolupracovat. Chcete vědět, jak na to? O tom budeme mluvit na semináři, kde si všechno srozumitelně vysvětlíme pomocí úžasně názorné a chytré koncepce jezdce a slona od psychologa Jonathana Heidta. Svět rozumu a emocí už pro vás nebude nepřehledným tajemstvím. Pochopíte, jak tyto dvě základní síly lidské mysli fungují, kdy spolu bojují, kdo obvykle vyhrává, a jak je spojit, aby spolupracovaly.

⏳Délka semináře: 90 minut, zhuštěná verze 60 minut

✉️ Už Vás napadá vhodný termín? – Napište mi na psychologie@seznam.cz

PhDr. Michaela Peterková
psycholožka a lektorka semináře